Kazan Dairesi Projesi’nin devamı olan Kundura Sahne, tür ayrımı gözetmeksizin çağdaş performans sanatlarına odaklanan yenilikçi ve disiplinlerarası bir alan olmayı hedefliyor. Atölye, sergi, performans & sahne sanatlarının İstanbul’daki yeni adresi olmaya hazırlanan mekân, farklı perspektiflerin buluştuğu bir sanat atmosferini temsil ediyor.

Sahne sanatının yeni adresi: Kundura Sahne

Kendini sınırlara hapsetmeyen ve farklı perspektiflerin bir arada bulunabildiği bir sanat alanı olmayı hedefleyen Kundura Sahne, güçlü teknik donanımı ve esnek kullanım planı ile zengin bir içeriğe ev sahipliği yapıyor. Çağdaş performans sanatlarının her türünü tarihi binanın atmosferi altında çok kültürlü ve yenilikçi bir bakış açısıyla sahneye koyan Kundura Sahne, önemli bir sanat kompleksinin parçası.

Türkiye’den ve yurtdışından tiyatro, dans, performans, müzik, multimedya, mekân tiyatrosu ve diğer çağdaş sanat etkinliklerinin yapımcılığını üstlenerek bu işleri sahneye koymak Kundura Sahne’nin amaçları arasında yer alıyor. Temel misyonu yüksek kaliteli çağdaş performans sanatlarını Türkiye’de geniş bir izleyici kitlesiyle buluşturmak ve yaratıcı bir buluşma noktası haline gelmek olan Kundura Sahne, bunu alanında yetkin işbirlikçilerinin desteğiyle yapıyor.

Kundura Sahne zaman içinde yerli sanatçıların eksikliğini çektiği üretim alanlarını yaratabilmek adına rezidans programları açarak her yaştan izleyiciye yönelik atölye ve eğitim programlarını da içeriğine ekleyecek.

 

Etkileyici ve fonksiyonel tasarımı ile bir sahneden daha fazlası olmayı amaçlayan Kundura Sahne, her türden etkinliğe elverişli bir yapıya sahip. Mekân, İtalyan sahne formunda 220 kişilik kullanım kapasitesi sunarken, meydan sahne formunda 320 kişilik oturma kapasitesine sahip oluyor. Kundura Sahne ayakta ise 500 kişiye kadar ziyaretçiyi ağırlayabiliyor.

Etkinlikler