KORHAN FUTACI İLE A’DAN Z’YE

Solo çalışmalarının yanı sıra Tamburada, Dandadadan, Kara Orkestra, Konstrukt gibi müzik projeleri kadar solo çalışmalarıyla da Türkiye’nin en özgün müzisyenlerinden birine dönüşmüş usta saksafoncu Korhan Futacı, A’dan Z’ye konuğumuz oldu. Geçen yıl Bir Yaz Gecesi Festivali’nde “The Peasant Women of Ryazan” filmine özel performansıyla aklımızı alan usta müzisyen, bu yıl da Oscar Wilde uyarlaması “Lady Windermere’s Fan / Lady Windermere’in Yelpazesi” için perdenin önüne geçecek.

ASMALI: Babylon
BEYAZ: Sessizlik
CİN: Soda
DEMİR: Ateş
ESRİK: Gökyüzü
FANTAZİ: Müzik
GÜÇ: Yetenek
HAYAL: Mutluluk
IRMAK: Burak
İSTANBUL: Ev
JAPONYA: Katana
KARA ORKESTRA: Hayâl
MAN: Melodi
MACERA: Doğaçlama
NAR: Mistik
OYUN: Müzik
ÖLÜM: Huzur
PERİ: Kedi
RÜYA: Paralel
SAPLANTI: Yaşam
ŞAN: Yan etki
TUHAF: İnsan
UĞURLU: Kolye
ÜRKÜNÇ: Yalan
VAAT: Sorumluluk
YERALTI: Gelecek
ZAMAN: Tuhaf

KİMDİR? Bugüne kadar Tamburada, Dandadadan, Korhan Futacı ve Kara Orkestra ve Konstrukt projeleri ile sayısız yurt içi ve yurt dışı performansına imza atmış olan  Korhan Futacı İstanbul’un kendine has kaosunu ve deliliğini uzun zamandır birlikte müzik yaptığı değerli müzisyen dostları ile birlikte, enerjik, melodik, sert ve karanlık tınılarla bezeli, etkileyici bir sahne şovuna dönüştürüyor ve dinleyicisine alemler ötesi bir deneyim yaşatıyor.

6 Ağustos Cumartesi akşamı Korhan Futacı’nın canlı performansı eşliğinde Bir Yaz Gecesi Festivali’nde gösterilecek “Lady Windermere’s Fan / Lady Windermere’in Yelpazesi” için biletler burada. Sanatçının 2022’nin en iyilerinden biri olmaya aday son albümü “Karmaşaya Aşina”dan çıkan Volkan Ergen imzalı videosu “Çok Üzgünüm” için de sizi buraya alalım.